Průvodce víceúrovňovým řízením

03.02.2016

Průvodce víceúrovňovým řízením vznikl v rámci projektu Coopenergy a na jeho vytvoření se podílelo několik partnerských organizací ze zemí EU, včetně Energetické agentury Zlínského kraje. Tento průvodce napomáhá zástupcům regionálních a místních samospráv zavádět víceúrovňové řízením v oblasti energetického plánování. Za tímto účelem jsou součástí Průvodce i  příklady dobré praxe. Tyto příklady jsou rozděleny do 4 skupin a to na:

- Společné strategické plánování: příklady jsou zaměřeny na utvoření společenství mezi obcemi, občany, místními firmami a investory kteří společně plánují a rozhodují o opatřeních vedoucích ke zlepšení místní energetické politiky.

- Finanční mechanismy: příklady se zabývají uzavíráním dohod mezi obcemi a městy s investory, při možnostech financování daných projektů.

- Modelování, plánování a sledování: pomocí dlouhodobého sledování spotřeb energie lze naplánovat vhodné  energetické projekty zaměřené na rozvoj OZE a podporující snížení energetické náročnosti.

- Zvyšování povědomí a zapojení investorů: příklady poukazují na to, jak lze zvýšit povědomí o daných problematikách ve veřejném sektoru a jak do řešení zapojit investory.

Celou příručku najdete zde a jednotlivé příklady, dle těchto 4 kategorií, jsou uvedeny  níže.

Verze příručky s nižším rozlišením obrázků ke stažení zde.

© 2019 - Energetická agentura
http://eazk.cz/viagra-cena.html http://eazk.cz/cialis-generikum.html