Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

31. 8. 2020

146. Výzva OPŽP

146. Výzva OPŽP

Vážení starostové/paní starostky!
stále máte možnost využít 146. výzvu OPŽP na projekty zaměřené na zateplování budov, výměnu oken a dveří  a výměnu zdroje tepla i kotlů na zemní plyn starších 10 let ( 35 až 50% dotace),  dále systémy nuceného větrání  samotné nebo v kombinaci s FVE s výrobou elektřiny, která se spotřebuje v budově (70% dotace), solární  ohřev vody nebo fotovoltaické systémy.


Navíc se při zateplování budov  podporuje i stínící technika ve výši 1800-3400 Kč/m2 dle míry automatizace, modernizace osvětlení ve výši 1000-1800 Kč/m2 užitné podlahové plochy místnosti dle typu ovládání a také je možnost získat i 1000 Kč/m2 na akusticky pohltivé prvky jako jsou například podhledy.
Dalších 10 000 Kč/GJ uspořené energie  lze získat také na další úsporná opatření (např. výměnu čerpadel, spotřebičů, osvětlení). Dotace se vztahuje i na výstavbu nových budov v pasivním standardu.

Příjemci dotace jsou města a obce, jejich organizace, spolky, neziskovky a církve.

Energetická agentura Zlínského kraje poskytuje bezplatné konzultace k tomuto programu zdarma a na záměry, které nemohou splnit podmínky dotace Operačního Programu Životní prostředí navrhujeme jiné řešení z dalších možných zdrojů.

Ukázky projektů a jejich financování:

Komplexní zateplení, akustické stropy, výměna světel za LED, stínění a VZT s rekuperací učeben budovy základní školy
Celkem náklady vč. přípravy: 10 245 635 Kč s DPH
Celkem dotace: 4 109 017 Kč s DPH

FVE systém 8,4 kW na střechu budovy ČOV
Celkem náklady vč. přípravy: 516 799 Kč s DPH
Celkem dotace: 310 079 Kč s DPH

Semináře na téma OPŽP a konkrétně 146. výzvy OPŽP jsou plánovány na podzim. O konkrétních termínech Vás budeme předem informovat.

Všem zájemcům o realizaci „komunitních projektů nízkouhlíkových technologií“ pomůžeme sestavit nejvhodnější řešení a strukturu financování.
Možná řešení – fotovoltaické panely na střechy objektů, kogenerační jednotky nebo bioplynové stanice, větrné elektrárny.  
Připravujete zástavbovou studii?  Výstavbu nebo rekonstrukci budovy? Modernizaci veřejného osvětlení nebo osvětlení vnitřních prostor? Kontaktujete nás již ve fázi záměru. Rádi Vám předáme naše zkušenosti a poradíme, jak na akci získat investiční zdroje.