Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

ePLANET

Projekt ePLANET je tříletý mezinárodní projekt, který získal finanční prostředky z programu Evropské unie Horizont 2020. Projekt bude využívat nejinovativnější nástroje v oblasti umělé inteligence a velkých dat k využití dostupných energetických údajů s cílem intenzivně podpořit plány energetické transformace na úrovni měst a obcí. V prvním roce bude zamýšlený koncept projektu ověřen ve třech pilotních regionech, a to v provincii Girona v Katalánsku (Španělsko), na ostrově Kréta (Řecko) a ve Zlínském kraji v České republice, aby bylo zajištěno správné nastavení nástrojů pro naplnění skutečných potřeb veřejných orgánů v oblasti energetické transformace. V následujících obdobích se realizace projektu zaměří na rozšíření a aplikaci nástrojů a metodologie ePLANET a opakovatelnost výsledků v jiných regionech Evropy. Aby bylo zajištěno zapojení nových regionů a místních orgánů, bude projekt stavět na stávajících iniciativách (Pakt starostů and ManagEnergy), ve kterých mají různí partneři projektu silný vliv.

 

ePLANET online fórum 11/23/2022 – ePLANET  a víceúrovňové řízení

ePLANET online fórum 11/23/2022 – ePLANET a víceúrovňové řízení

Rádi bych vás jménem týmu ePLANET pozvali na příští “stakeholder forum“. Fórum poskytne přehled o nejnovějším vývoji projektu se zvláštním zaměřením na aspekt víceúrovňové správy.

ePLANET online fórum 10/11/2022 – představení platformy

ePLANET online fórum 10/11/2022 – představení platformy

Rádi bychom Vás jménem týmu ePLANET pozvali na příští “stakeholder forum“, které poskytne přehled o nejnovějším vývoji projektu. Bude se konat dne 10. listopadu 2022 v 10:00 (CET).

Otevřená výzva projektu ePLANET

Otevřená výzva projektu ePLANET

Připojte se k projektu ePLANET jako přidružený regionální partner ke společné práci na energetická přeměně!

Informační leták ePLANET

Informační leták ePLANET

Stáhněte si informační leták našeho projektu ePLANET:

Zahájení projektu ePLANET

Zahájení projektu ePLANET

Energetická agentura Zlínského kraje zahájila v září 2021 realizaci nového tříletého mezinárodního projektu s názvem ePLANET realizovaného v rámci programu Horizon2020.

Evropský projekt...