ePLANET

Projekt ePLANET je tříletý mezinárodní projekt, který získal finanční prostředky z programu Evropské unie Horizont 2020. Projekt bude využívat nejinovativnější nástroje v oblasti umělé inteligence a velkých dat k využití dostupných energetických údajů s cílem intenzivně podpořit plány energetické transformace na úrovni měst a obcí. V prvním roce bude zamýšlený koncept projektu ověřen ve třech pilotních regionech, a to v provincii Girona v Katalánsku (Španělsko), na ostrově Kréta (Řecko) a ve Zlínském kraji v České republice, aby bylo zajištěno správné nastavení nástrojů pro naplnění skutečných potřeb veřejných orgánů v oblasti energetické transformace. V následujících obdobích se realizace projektu zaměří na rozšíření a aplikaci nástrojů a metodologie ePLANET a opakovatelnost výsledků v jiných regionech Evropy. Aby bylo zajištěno zapojení nových regionů a místních orgánů, bude projekt stavět na stávajících iniciativách (Pakt starostů and ManagEnergy), ve kterých mají různí partneři projektu silný vliv.

 

Informační leták ePLANET

Informační leták ePLANET

Stáhněte si informační leták našeho projektu ePLANET:

Zahájení projektu ePLANET

Zahájení projektu ePLANET

Energetická agentura Zlínského kraje zahájila v září 2021 realizaci nového tříletého mezinárodního projektu s názvem ePLANET realizovaného v rámci programu Horizon2020.

Evropský projekt...

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.